psychologia-dieta-3Odchudzanie jest procesem, który wymaga wiele wysiłku, samozaparcia oraz wiary w siebie i własne możliwości. Nie dziwi zatem fakt, iż aspekt psychologiczny w tym zakresie odgrywa bardzo istotną rolę. Psychologia dieta to dwa czynniki, które mają duże znaczenie w procesie zrzucania zbędnych kilogramów. To bowiem właśnie psychika i nasze przyzwyczajenia często doprowadzają do problemów z nadwagą.

Ważne jest by odnaleźć w sobie silną motywację do schudnięcia. To dzięki niej przestrzeganie diety będzie łatwiejsze. Warto zasięgnąć przy ustalaniu danej diety nie tylko porady dietetyka, ale także właśnie psychologa. Pomoże on w odnalezieniu w sobie pokładów sił i motywacji, które pomogą w przestrzeganiu zasad ustalonych przez dietetyka.

Często wiele osób podjada między posiłkami na przykład ze stresu. Ważne jest zatem, by ograniczyć go do minimum oraz, by nauczyć sobie radzić z nim w inny sposób niż go zajadanie. Pomocny może okazać się na przykład sport lub techniki medytacyjne. Istotne jest także wsparcie bliskich osób.