Jak urządzić garderobę?
Garderoba to miejsce, w którym magazynujemy wszystkie nasze rzeczy. W ogóle nie musi być to duże pomieszczenie, aby utrzymać w nim właściwy ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. Jeśli chcemy odseparować garderobę od pomieszczenia, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest głównie od tego, co zamierzamy tam magazynować. Decyzja o tym, czy potrzebujemy wiele drążków z wieszakami, regałów czy szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju rzeczy posiadamy. Pod uwagę trzeba wziąć też ewentualne niezbędne miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak deska do prasowania czy żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba nie zajmie dużo miejsca, bardzo dobrym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na rzeczy i inne dodatki. Rewelacyjnym wyborem są meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która słynie z pakownych szaf ubraniowych. Dobrym wyborem jest także pakowna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość dostępnego miejsca do magazynowania naszych ubrań.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Inną metodą, która umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w Twojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to świetny pomysł nawet gdy będzie to osobne pomieszczenie. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można też postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że dobór właściwych mebli to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Niezwykle ważne jest, aby promienie światła docierały do wszelkich półek oraz zakątków pokoju. Jeśli dysponujemy niemałą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Warto zastanowić się nad kupnem LED-ów. Zużywają one niewiele energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważny detal każdej garderoby stanowi lustro. Duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi nieograniczone przeglądanie się podczas wybierania odzieży. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można wybrać wiszące. W takim przypadku dobrze jest wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.