Wiosna rozkwitła na dobre, więc to ostatni dzwonek, aby zabrać się za meblowanie wiosennego ogrodu. Co powinno się w nim znaleźć, aby wypoczynek można było uznać za udany? Podstawową rzeczą są odpowiednio dobrane fotele ogrodowe. Dwie najpopularniejsze opcje to fotele rattanowe i plastikowe. Obie z nich mają zarówno fanów, jak i przeciwników. Poznaj wady oraz zalety tych rozwiązań i umebluj swój ogród marzeń.

Fotele ogrodowe dodają uroku każdemu ogrodowi, pozwalają na wartościowy wypoczynek oraz zazwyczaj są meblami, które służą przy naszym domu przez długie lata. Zarówno fotele rattanowe, jak i plastikowe mogą być inwestycją, która zachowa dobrą kondycję mimo upływu czasu, wystarczy odpowiednio je konserwować oraz przechowywać. Trudno jednoznacznie jest stwierdzić, które z nich są lepszą propozycją.

Fotele plastikowe – jakie są zalety tego typu mebli? Czy są jakieś wady?

Podstawową i najważniejszą zaletą foteli wykonanych z plastiku jest ich cena. To zazwyczaj niedrogie, ale zawsze modne i atrakcyjne meble. Dodatkowo, ich dużą zaletą jest niewielka waga oraz łatwość przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Fotele plastikowe w łatwy sposób można schować na zimę i poradzi z tym sobie nawet dziecko. Warto również zwrócić uwagę, że oferta foteli wykonanych z plastiku jest naprawdę szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest jednak jedna wada – słabej jakości fotel może się uszkodzić, albo stracić na wartości estetycznej. Przed zakupem należy się upewnić, czy nasz model wykonany jest z dobrej jakości plastiku. W przeciwnym razie narażony jest na uszkodzenia mechaniczne oraz istnieje ryzyko, że wyblaknie.

Fotele rattanowe – klasa i szyk

Fotele rattanowe to bardzo ładne, eleganckie oraz uniwersalne meble. Z łatwością dopasują się do każdego rodzaju ogrodu, podkreślając jego naturalny charakter. Dodatkowo, rattan jest ponadczasowym materiałem, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Odpowiednio konserwowany i nie narażony na działanie wody może służyć naprawdę długi czas.