Koniec 2010 roku przyniósł powolną stabilizację na rynku nieruchomości oferującym mieszkania w Gdańsku na sprzedaż. Cena mieszkań o bardzo dużej powierzchni lub mieszkań zaniedbanych położonych na peryferiach zdecydowanie zaczęła spadać. Podaż nowych mieszkań kupionych od deweloperów zwiększyła stabilizację średnich cen lokali mieszkalnych.

Wysokie ceny za standard i nowoczesne wykończenie mieszkań zrównoważyły niższą cenę mieszkań, które na rynku nieruchomościami nie cieszą się dużym zainteresowaniem.

W ofercie mieszkaniowej znajdują się również nowopowstające osiedla finansowane przez deweloperów. I tak dla przykładu nowoczesne mieszkania w Gdańsku oferuje Towarzystwo Ziemskie Spóła z ograniczoną odpowiedzialnością z Gdańska. Dzięki tej inwestycji w pierwszym i drugim kwartale 2011 roku zostaną oddane do użytku pierwsze mieszkania wchodzące w skład nowoczesnych czterech budynków z 250 mieszkaniami.

Oferta obejmować będzie głównie mieszkania jedno i dwupokojowe, które cieszą się największym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. W ofercie znajdą się również mieszkania dla dużych rodzin w skład, których będą wchodziły cztery pokoje i antresola. Ta deweloperska oferta w pełni będzie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Oferowane mieszkania będą wybudowane w nowej energooszczędnej technologii, która odpowiada obecnym standardom wymaganym przez certyfikaty energetyczne. Inwestor zapewnia, że ceny mieszkań, mimo oczekiwanych oszczędności energetycznych i niskich kosztów eksploatacji nie będą odbiegać od dostępnych w ofercie mieszkaniowej lokali wybudowanych tradycyjnymi metodami.

Na gdańskim rynku nieruchomości projekt energooszczędnego osiedla stanowi nowinkę budowlaną, która może cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców mieszkań. Badając rynek chętnych zakupem mieszkania Gdańsk zauważyć można, że lokale mieszkalne poszukiwane są głównie przez młode małżeństwa, dla których zakup mieszkania stanie się pierwszą poważną inwestycją w życiu.