Projekt przyłącza wodociągowego

Do kogo się udać, jeśli potrzebujemy projektu do przyłącza wodociągowego? Na to i na wiele innych pytań odpowiemy w artykule. Zaczynajmy.

Każdy go buduje nowy dom po pewnym czasie staje przed wyzwaniem przyłączenia swojego domu do sieci wodociągowej. Oczywiście zwykle właściciele domów zajmują się tym sami — mowa tutaj o załatwianiu projektów i wszystkich potrzebnych dokumentów. Można też znaleźć łatwiejsze rozwiązanie decydując się na skorzystanie z pomocy firm zewnętrznych, które specjalizują się w przyłączach do wodociągów. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, niemniej jednak ma to swój bardzo duży plus. Oszczędność czasu.

Do kogo wybrać, jeśli jednak zdecydowaliśmy się na zajęcie tematem we własnym zakresie? Powinniśmy się udać do geologa. Osoba ta stworzy dla nas projekt przyłącza wodociągowego, który jest niezbędny do tego, aby uzyskać pozwolenie na jego budowę. Koszt zwykle zamyka się na poziomie około kilku tysięcy złotych — oczywiście razem z materiałem i robocizną. Oczywiście koszta można zredukować do zbędnego minimum — kiedy odliczymy robociznę. Jak wiemy, to ona w większości przypadków jest najdroższa.

Mając projekt i wniosek wystarczy, że złożymy go z odpowiednimi dokumentami uzupełniającymi – jeśli jest taka potrzeba w wodociągach. Mają oni około miesiąca czasu na rozpatrzenie wniosku. Jeżeli będzie on pozytywny możemy zabierać się do przyłączania naszego domu do wodociągów. Najlepiej takie prace wykonywać latem, wiosną lub wczesną jesienią. Nie jest wskazana praca zimą, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z potężnymi mrozami.