Prawdziwa włoska pizza

Pizza jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych włoskich dań na świecie. Praktycznie w każdym większym mieście możemy spotkać wiele lokali oferujących tę fantastyczną potrawę.

Z racji coraz większej popularności tego dania możemy ją kupić nawet w sklepie, ale tak naprawdę pizzeria to docelowe miejsce, gdzie możemy poczuć prawdziwie włoski klimat. Każda dobra pizzeria zadba o świeże składniki, odpowiednie warzywa oraz sam sposób przygotowania, których nie zastąpią pudełkowe wersje z marketu.

Tradycyjna pizza składa się z ciasta drożdżowego, posmarowanego sosem pomidorowym, na którym znajduje się starty ser mozzarella i odpowiednie zioła. Całość jest wypiekana w mocno nagrzanym piecu. Sposób podania też jest bardzo ważny, ponieważ jej prawdziwy smak powinniśmy ocenić bez użycia różnego rodzaju sosów, które mogłyby zaburzyć smak wyselekcjonowanych ziół.

W obecnych czasach pizze spokojnie możemy zamówić przez telefon z bezpośrednią dostawą, bez wychodzenia z domu lub sami skomponować swoją własną i niepowtarzalną.