Firmowe oprogramowanie – księgowość internetowa i jej zalety

Księgowość internetowa jest rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej (zwłaszcza małych i średnich) firm w Polsce. Dlaczego akurat to właśnie ona wypiera współpracę z tradycyjną księgową lub z biurem rachunkowym?

Otóż takie oprogramowanie księgowość to przede wszystkim wygoda. Wystarczy tylko (jeden raz!) wprowadzić potrzebne dane (nasze, naszej kadry pracowniczej, naszych klientów itd.), a system księgowości wykona za nas całą resztę – posegreguje dokumenty, przeprowadzi odpowiednie ewidencje, uzupełni deklaracje rozliczeniowe, umożliwi ich wysłanie bez drukowania itd.

Do tego księgowość internetowa:
– może być obsługiwana całodobowo (a to ważna odmiana dla biur rachunkowych, które świadczą swoje usługi np. do 16:00);
– nie wymaga wprowadzania na twardy dysk żadnych dodatkowych aplikacji;
– z racji na swoje niskie wymagania, jest możliwa do uruchomienia na każdym komputerze (wystarczy tylko system operacyjny – obojętnie, czy będzie to Windows, czy Linux – i każda dostępna na polskim rynku przeglądarka).

Ponadto takie oprogramowanie księgowość jest bardzo funkcjonalne. Pomijając bowiem podstawowe funkcje, takie jak np. wspomniane wypełnianie i wysyłanie deklaracji rozliczeniowych, do dyspozycji mamy również funkcje bardziej zaawansowane – aplikacje pozwalające na prowadzenie negocjacji z klientami, systemy obsługi magazynów, szereg narzędzi analitycznych (w tym nawet do analiz najbardziej skomplikowanych) czy wreszcie moduły umożliwiające współdziałanie np. ze sklepem internetowym.