Jaki wybrać materiał na podłogę?
Podczas wykańczania swojego domu, szczególną uwagę należy zwrócić na podłogę. Jest ona bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia. I tak naprawdę do domu możemy się wprowadzać dopiero wtedy, gdy skończona jest podłoga.

Jaką podłogę wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaką podłogę wybrać, by po krótkim czasie nie żałować swojej decyzji. Najczęściej wybierane są panele lub podłogi drewniane. Te pierwsze na pewno są dużo tańsze, ale warto pamiętać o tym, że na pewno nie będą tak wytrzymałe i trwałe, jak podłoga z desek drewnianych. Deski są grubsze, bardziej odporne na ścieranie i nie uginają się podczas chodzenia, tak jak panele.

Jakie drewno najlepsze na podłogę?

Bardzo popularnym surowcem na podłogi jest dąb. Poza wyjątkową trwałością zachwyca on przede wszystkim unikalnym wyglądem, na który składa się piękna barwa i wzór usłojenia. Sprawiają one, że podłoga dębowa jest elegancka i stylowa.
Inną propozycją, dla osób marzących o długowiecznej podłodze, jest jesion. Materiał ten prezentuje się również bardzo atrakcyjnie. Dlatego chętnie wykorzystywany jest w różnych aranżacjach.

Warto przekonać się, że wykorzystanie tych materiałów daje wyjątkowe efekty wizualne.