Gdy planujemy budowę lub remont domu, zastanawiamy się nad osiągnięciem jak najlepszego efektu w kwestii jego designu ? chcemy, by był elegancki i estetyczny, a jednocześnie wyróżniał się spośród innych budynków.

Z pewnością niepowtarzalny efekt uzyskamy, stosując elewacje drewniane. Nadadzą budynkowi wymarzonego stylu i charakteru. Deski elewacyjne dostępne są na rynku w szerokiej gamie kolorów, kształtów i profili. Oferta bogata jest również, jeżeli chodzi o rodzaj drewna ? może to być świerk, jesion, cedr czerwony, modrzew europejski i syberyjski, a także różne gatunki drzew egzotycznych.

Pamiętajmy jednak, że elewacje drewniane to rozwiązanie niezwykle dziś popularne nie tylko ze względu na walor estetyczny, ale i funkcjonalny. Deski idealnie sprawdzą się na każdej powierzchni, można je łączyć zarówno z tynkiem, metalem, jak i szkłem. Nie bez znaczenia jest ich trwałość i wytrzymałość na warunki pogodowe.
Warto dodać, że ich ceny nie są zbyt wygórowane. Do kosztów całości montażu należy jednak doliczyć potrzebny sprzęt, środki i robociznę.