kawa-do-ekspresow-8Jeśli pracujemy w biurze, lub lubimy wcześnie wstawać, poranna kawa zapewne to dla nas kwestia wręcz priorytetowa i nie wyobrażamy sobie bez niej życia. W końcu dzięki temu jesteśmy w stanie się rozbudzić, nawet w ciągu bardzo ciężkiego poranka.

Osoby uwielbiające ten napój, są w stanie zazwyczaj dla własnej wygody zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za dobrej jakości ekspres do parzenia kawy. Oczywiście często wybieramy modele automatyczne, które dosłownie wszystko za nas zrobią, ponieważ eksperci twierdzą, że te kawy się nie różnią, a bariści korzystają z modeli kolbowych, tylko dlatego, że są one efektywne. Normalny użytkownik często wierzy w tą historie, że najważniejsza jest kawa do ekspresów, a to czy będzie on automatyczny, przelewowy, czy kolbowy, nie ma większego znaczenia.

Jest to ogromny mit! Każda osoba która piła kawę od profesjonalnego baristy poczuje różnicę w gęstości napoju i w jego intensywnym smaku. Najlepiej jest to czuć przy espresso, które dobrze zrobione, będzie aż gęste.