Do czego właściwie potrzebni nam są spawacze? Czy w ogóle ich potrzebujemy? A może to tylko wymysł i bez spawaczy również poradzilibyśmy sobie bardzo dobrze? Może w końcu spawanie aluminium może wykonać dla nas ledwo przyuczony do zawodu chłopak prosto z ulicy?

Często narzekamy, że ceny za usługi spawalnicze są niepokojąco wysokie, narzekamy, że spawacze biorą swoje ceny z kosmosu za tak „prostą robotę”, sami jednak z jakiegoś powodu nie chcielibyśmy podjąć się tej oczywiście wyjątkowo „prostej roboty”. Dlaczego sami nie jesteśmy zainteresowani pracą, do której podchodzimy z takim dystansem? Zapewne istotnym jest tutaj fakt, że nie potrafimy spawać!

Spawanie aluminium to nie jest praca, którą może wykonać dosłownie każdy, do której wystarczy nam jakieś proste urządzenie, chłopak zaraz po technikum i gotowe. My potrzebujemy specjalisty, którego spaw będzie idealny. Jeżeli zawali swoją robotę to przecież my zostaniemy z jego fuszerką i co z nią zrobimy?

Prawda jest taka, że poszukujemy specjalisty z dużym doświadczeniem i najlepiej własnym sprzętem a chcielibyśmy płacić jak za roznoszenie ulotek, albo i mniej – tak się zwyczajnie nie da!