Ciekawe dachówki

Dachówki betonowe są trwałe i bardzo twarde. Poukładane raz na dachu są na nim cały czas i niestraszne im różnego rodzaju wiatry czy wichury lub huragany.
W ofercie firm produkujących takie dachówki jest ogromna paleta ich kolorów jak również kształtów poszczególnych dachówek. Dachówki charakteryzują się dobrym bilansem ekologicznym, przez długi czas pozostają czyste, nie pękają, a dodatkowo, z biegiem czasu jeszcze bardziej się utwardzają. Istnieją różne systemy układania tego rodzaju dachówek, wszystko zależy od ich kształtu i ich rodzaju. Faktem jednak jest, że raz ułożone na dachu zapewniają naszemu domowi długotrwałe bezpieczeństwo. Do różnego rodzaju dachówek dopasowane są dachówki kształtowe, ten tym dachówek doskonale nadaje się do wykończenia kalenic, grzbietów, krawędzi dachów czy też załamań połaci. Dachówki betonowe cieszą się ogromną popularnością i bardzo często są wybierane.
Dachówki produkuje się z piasku, cementu portlandzkiego oraz odpowiednich pigmentów. Dzięki temu dachówki betonowe to materiał bardzo trwały, daje się im żywotność na około 100 lat, nie kruszą się, nie pękają i przede wszystkim nie odpadają.
Dachówki są mrozoodporne, nie płowieją pod wpływem UV, cena ich jest stosunkowo niewielka jeśli chodzi, na przykład, o porównanie do cen dachówek ceramicznych. Dzisiaj dachówki z powrotem wracają do łask, łatwo wymienić jest małą uszkodzoną część dachu niż większą w przypadku blachy przypominającej dachówkę. Jest to również jedna z zalet użycia na dach dachówek.