Nowoczesność, która łączy się z tradycyjnymi materiałami

Beton, niegdyś uważany za nieatrakcyjny i brzydki obecnie staje się bardzo popularnym materiałem do ozdabiania wnętrz. Przeżywa rozkwit, chętnie sięgamy po niego wykańczając swój dom. Jest nowoczesną propozycją, sprawdzającą się jako materiał do zabudowy ścian, czy jako motyw dekoracyjny. Ale to betonowe blaty wzbudzają największy zachwyt.

Ich skład opiera się na czterech głównych składnikach – betonu, piasku, żwiru i wody. Po zastygnięciu otrzymujemy standardowy ciepły odcień szarości.
Blaty betonowe do kuchni na etapie produkcji wzbogaca się np.: pigmentami kruszywa marmurkowego, piasku kwarcowego, muszli, elementów stalowych, czy szkła.
To daje możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów, niemożliwych do uzyskania przy zastosowaniu innych materiałów wykorzystywanych do zewnętrznej zabudowy szafek.

Blaty betonowe do kuchni sprawdzą się w wielu kompozycjach kuchennych.
Jeśli zdecydujemy się na aranżację kuchni w stylu soft loft – szare, minimalistyczne, nowoczesne meble idealnie będą współgrały z betonem na ich blatach, zwłaszcza tą w kolorach białych lub czarnych.
Beton idealnie wkomponuje się również w stylistykę industrialną, czy tradycyjną.

Betonowe blaty są nie tylko efektowne wizualnie, są również bardzo praktyczne.
W trakcie użytkowania nie odbarwiają się i nie zmieniają koloru. Wykazują zaskakująco wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na działanie wody.
A do tego są bardzo łatwe w pielęgnacji.

Jeśli szukasz niepowtarzalności i oryginalnego wygładu blaty betonowe do kuchni będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.