Praca architekta nie zawsze polega na projektowaniu nowych budynków. Czasem jest bowiem związana z aranżowaniem krajobrazu. To właśnie tą tematyką zajmuje się architektura krajobrazu, która stała się ostatnio naprawdę popularna.

Jeśli bowiem jakiś budynek ma prezentować się dobrze, należy koniecznie zadbać także i o jego otoczenie. Nawet najpiękniejszy dom sporo straci, gdy wokół niego znajdą się niezadbane drzewa lub chwasty. To właśnie architekci krajobrazu dbają o to, aby całe środowisko wyglądało jak najpiękniej. Często świadczą swoje usługi nie tylko prywatnym klientom, ale także i właścicielom większych firm lub placówek oddanych do użytku publicznego. Dbają więc o otoczenie szkół, galerii handlowych, czy fabryk. Projektują krajobraz tak, aby stał się on atrakcyjnym dodatkiem do budynku.

Architektura krajobrazu jest więc bardzo ważna, bo ma spory wpływ na wygląd naszego środowiska, w którym przecież żyjemy. Dzięki niej możemy otaczać się najpiękniejszymi roślinami i cudownym otoczeniem.