Taxi to dzisiaj też taxi bagażowe, samochód dostawczy, który pomoże nam przewieźć z miejsca na miejsce towary duże, nieforemne, meble, sprzęt AGD, czy w ogóle pomoże nam w przeprowadzce.
Przeprowadzki to niejednokrotnie nie tylko przeprowadzki domowe, to także specjalistyczne przeprowadzki muzeum, biura, archiwum czy całych banków. Podczas tego typu przeprowadzek przewozi się rzeczy wartościowe, cenne i chronione. Dlatego korzysta się wtedy z taxi bagażowego, przynależnego do znanych korporacji, które zapewniają dyskrecję i bezpieczeństwo. Samochody z takich korporacji mają zainstalowane GPSy, trasa ich jest monitorowana a ludzie biorący udział w takich przeprowadzkach są doświadczonymi i bardzo dobrymi pracownikami.
Taxi bagażowe to dzisiaj bardzo pomocne ludziom taksówki, prywatni ich użytkownicy korzystają z ich usług w każdej chwili kiedy muszą przewieźć towary ważne a bardzo duże albo ciężkie. Ta usługa zdobywa coraz to większą popularność i jest bardzo często i chętnie wykorzystywana.