W miejscach gdzie mamy do czynienia z masowym klientem, najlepiej sprawdza się system kolejkowy. Automat, który wydaje numery i określa czas oczekiwania na swoją kolej, sprawia, że kolejka jest rozproszona, ale uporządkowana.

W różnego typu urzędach, instytucjach, szpitalach czy przychodniach ten nowy i innowacyjny system zarządzania kolejką sprawdza się idealnie. Doskonale pozwala zarządzać czasem personelu jak i osób oczekujących.
Niektóre firmy mają z takiego systemu dodatkowe korzyści, ponieważ klient czekając na swoją kolej, nie jest zmuszony stać w jednym miejscu, może więc przejść się po pomieszczeniu, gdzie oczekuje i zainteresować się produktami, które są wystawione. Tak jest w wielu urzędach pocztowych, przy okazji oczekiwania klient dokonuje zakupów.
Inteligentny kolejkowicz daje same korzyści, długie i bezproduktywne kolejki dawno odeszły już w przeszłość. Dzisiejsze czekanie jest sprawne i skontrolowane.
Specjalne automaty wydają kolejne numery, są połączone z monitorami wyświetlającymi kolejne numery. Dzięki temu klient doskonale wie, gdzie i kiedy będzie obsłużony. Automaty są bardzo nowoczesne, zaprogramowane na wydawanie nawet 500 biletów w ciągu dnia, mają nowoczesny design i uniemożliwiają ingerencję wandalom do swego wnętrza.
System kolejkowy to dzisiaj sprawny system kolejek.