Podłączenie wody do działki

Podłączenie wody do działki wbrew pozorom wcale nie należy do skomplikowanych czy niewykonalnych czynności. Sam proces może przejść szybko, łatwo i przyjemnie. Jak się za niego zabrać i do kogo się udać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Większość osób, które posiadają swoje działki wręcz marzą o tym, aby mieć dostęp do bieżącej wody. Zwłaszcza jest to wskazane, kiedy na działce mamy zamiar uprawiać rośliny w tym warzywa i owoce czy ma ona stanowić miejsce wypoczynku dla nas i naszej rodziny. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się budowanie małych domków na działkach jako miejsce, w którym możemy nawet mieszkać w okresie letnim co z punktu widzenia prawa jest zakazane, ale kilka dni spędzonych w takim domku jest na pewno niesamowitym wyzwaniem.

A więc przechodząc do rzeczy — gdzie się wybrać, jeśli i na swojej działce chcemy mieć bieżącą wodę? Pomocy, należy szukać u geologa — to on musi stworzyć dla nas odpowiedni projekt uwzględniając miejsce w którym ma dojść do przyłączenia wody. Tak przygotowany projekt oddaje się do wodociągów i czeka na rozpatrzenie — zwykle trwa ono około miesiąca.

Koszt związany z samym projektem nie jest zatrważający — trzeba wydać zwykle około tysiąca złotych. Oczywiście materiał, jak i robociznę przy samym podłączaniu się do wodociągów należy policzyć osobno. A więc zamykając się w kwocie około 3-4 tysięcy złotych albo nawet mniej, kiedy odliczymy robociznę — sami będziemy kopać. A więc nie są to jakieś zaporowe sumy dzięki czemu każdy może cieszyć się dostępem do bieżącej wody na swojej działce. Warto się nad tym zastanowić.