Pizza

Pizza to jedno z najbardziej popularnych włoskich dań. Uwielbiają ją małe dzieci oraz dorośli. Osoby, które nie mają czasu na gotowanie często zamawiają pizzę z dostawą do domu bądź udają się do najbliższej pizzerii.
Pizza może zawierać różnorodne dodatki, między innymi kawałki tuńczyka, owoce morza, warzywa, kawałki kurczaka, plasterki banana, kostki ananasa, pieczarki bądź jedynie różne rodzaje sera. Osoby na diecie odchudzającej mogą zdecydować się na dietetyczne składniki, na przykład rukolę i mozzarellę a także na ciasto na bazie mąki razowej.
Danie to jest także tanie, w zależności od wielkości i wybranych składników kosztuje ono od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Do wybranej pizzy można zamówić także dowolny sos, na przykład pomidorowy, czosnkowy czy majonezowy.
Pizzeria jest doskonałym miejscem do spotkań towarzyskich lub rodzinnych. Większość pizzerii oprócz pizzy posiada w ofercie także hamburgery, frytki, naleśniki, kebaby, różnego rodzaju sałatki a nawet słodkie desery.