olej-konopny-4Wbrew pozorom olej konopny nie wiele ma wspólnego z zakazanymi konopiami indyjskimi, czyli z powszechnie znaną marihuaną. Olej konopny powstaje z odmiany siewnej konopi indyjskich i ma niewiele z jej narkotyczną odmianą.
Olej konopny ma bardzo dobroczynne właściwości dla organizmu człowieka. Korzystanie z jego dobrodziejstwa działa na układ sercowo-naczyniowy, układ odpornościowy, układ hormonalny, przeciwbólowo, uspokajająco, poprawia stan cukru w naszym organizmie oraz eliminuje z niego wszelkie.
Olej konopny bywa wykorzystywany również w kosmetologii, posiada właściwości upiększające a jego konsystencja jest bardzo łatwo wchłaniana przez skórę.
Ten wielce szlachetny olej stosuje się również w kuchni, jest doskonały do sałatek, różnego rodzaju past i sosów. Raczej nie poleca się używać go do smażenia czy pieczenia, ponieważ zachowuje on wszelkie swoje właściwości w formie zimnego oleju. Ten niesamowity olej powinien znajdować się w naszym domu, ponieważ jego zastosowanie jest wszechstronne.