Miasto z betonu

Ogrodzenia betonowe, to już nie to samo co grube odstraszające betonowe mury. Dzięki nowoczesnym metodą montażu prezentują się okazale i elegancko na straży posesji.
Niezaprzeczalnym plusem ogrodzeń betonowych, jest niesamowita trwałość na wszelkiego rodzaju działania atmosferyczne. Takie jak słońce, wilgoć czy temperatury poniżej zera. Raz postawione, trwają przez lata, nie wymagając żadnych zabiegów konserwujących. Praktycznie jest to jednorazowy wydatek, niewymagający dodatkowych nakładów czasowych czy finansowych. Należy też wspomnieć, że doskonale chronią przed wścibskim okiem i tłumią hałasy, jeśli posesja znajduje się blisko drogi.
Ogrodzenia betonowe są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, tym samym stanowią doskonałą ochronę. Myślę, że o wiele skuteczniejszą niż alternatywne drewno, czy druciane siatki.
Na rynku, głównie można znaleźć dwa rodzaje ogrodzeń betonowych. Z części prefabrykowanych i wylewne. Pierwsze powstaje z gotowych płyt betonowych. Jest trwałe i proste w montażu. Może być postawione w ciągu jednego dnia. Kształt i kolor można dobrać według gustu. Dodatkową zaletą jest to, że ogrodzenie może być rozmontowane i przeniesione w inne miejsce. Mimo swej trwałości jest mobilne. Drugie wylewne, są mniej popularne. Konstrukcja jest całkowicie pełna, więc tracą na mobilności. Ale dzięki temu zyskuje na trwałości, lepiej tłumi hałasy niż prefabrykowane. Dodatkowo postawione ogrodzenie, można pokryć tynkiem dzięki temu zyskuje na atrakcyjności. Stawianie ogrodzenia wylewnego, nie jest zbyt skomplikowane, wystarczy podstawowa wiedza z zakresu budowlanki i odpowiedni sprzęt. Jeśli nie posiadamy jednej z tych dwóch rzeczy, lepiej powierzyć prace odpowiedniej firmie.