O ile z wynajęciem lokalu na sklep, biuro czy inną działalność z reguły większego problemu nie ma, o tyle z magazynem może być nieco trudniej, zwłaszcza w dużych miastach. Jeśli chodzi o magazyny do wynajęcia Warszawa wcale nie oferuje ich tak wiele, zwłaszcza w centrum. Na obrzeżach może być nieco łatwiej, ale na pewno znalezienie odpowiedniego miejsca przysporzy trochę trudności.

Ważne jest, do czego magazyn ma być przeznaczony. Jeśli będą w nim składowane towary spożywcze, powinien mieć odpowiedni system wentylacji, sale chłodnicze i z pewnością spełniać wysokie wymagania inspekcji sanitarnych. Magazyn, w którym będą składowane towary o dużych gabarytach, powinien być przestronny, pozostawiać miejsce do manewrów wózkiem widłowym i być wygodny w użytkowaniu.
Znalezienie odpowiedniego magazynu z pewnością nie należy do łatwych zadań, pozostaje też kwestia lokalizacji Jeśli zależy nam na konkretnym miejscu, może być jeszcze trudniej, gdyż, jak wiadomo, wysokie wymagania ograniczają wybór.