Balkony pełnią w naszych domach różnorodne funkcje. Często służą one za suszarnię, palarnię, garaż dla rowerów, a zdarza się nawet, że funkcję rekreacyjną. Zastosowanie determinuje ich aranżację.
Bardzo popularna jest zabudowa balkonów, dzięki której otrzymujemy praktycznie dodatkowe pomieszczenie. Dzięki niej mamy szansę na realizację wymyślonej aranżacji i dostosowanie balkonu do naszych potrzeb. Producenci proponują nam wiele rodzajów takiej zabudowy. Dla przykładu możemy wskazać na zabudowy z drewna, szkła, a coraz częściej także z rattanu, które są nie tylko funkcjonalne, lecz również estetyczne.
Zabudowa balkonów umożliwia nam również uzyskanie zacisznego, ustronnego miejsca z dala od spojrzeń wścibskich sąsiadów. Możemy stworzyć miejsce relaksu i małą oranżerię pełną roślin, które będą cieszyć nasze oczy przez cały rok, prawie jak byśmy mieli własny ogródek.
Są również tacy, którzy zabudowują balkony w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed ewentualnymi włamaniami. Kiedyś montowano kraty, które jednak nie wyglądały zbyt estetycznie. Obecnie możliwe są zabudowy wykonane z odpowiednio hartowanego pancernego szkła, które nadają ładny wygląd fasady i spełniają funkcję ochronną.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.