Studiujesz Finanse i Rachunkowość na jednej z Akademii Ekonomicznych w Polsce? Jak już pewnie zauważyłeś, są wśród Twoich obowiązkowych przedmiotów pozycje ważne i mniej ważne. Trudno jednoznacznie zakwalifikować każdy do określonej kategorii, ale jest kilka takich przedmiotów, które nie zostawiają wątpliwości… Należy do nich analiza finansowa.

Jeżeli się do niej przyłożysz, będziesz mógł zostać skutecznym inwestorem. Interesuje Cię giełda? Nie chcesz chyba uprawiać czystego hazardu – skoro już studiujesz Finanse, wypadałoby zostać samodzielnym inwestorem podejmującym racjonalne decyzje. Nie będziesz wtedy musiał polegać na rekomendacjach biur maklerskich – sam stwierdzisz, które akcje są niedowartościowane, a które wręcz przeciwnie – przewartościowane.

W tym wszystkim pomoże Ci analiza finansowa, a już szczególnie analiza sprawozdań finansowych – dzięki temu nauczysz się czytać poprawnie bilanse oraz wyliczać najważniejsze wskaźniki. Będziesz wspaniale wyedukowanym inwestorem, który dorobi się na giełdzie fortuny.