Przyłącze wody krok po kroku

Wielu z nas zamierza zapewne w przyszłości kupić swój własny dom prywatny na własność. W końcu po co mamy męczyć się w mieszkaniu, które ma 40 metrów kwadratowych, skoro za tę samą cenę możemy kupić dom prywatny, który ma dwa razy większą powierzchnię?

Jeszcze tańszym i bardziej satysfakcjonującym wariantem jest budowa własnego domu całkowicie od zera. Do budowy takiego domu będziemy potrzebowali własnej działki budowlanej, projektu budowy domu od architekta, ekipy budowlanej która nam ten dom postawi, wielu ton materiałów z których powstanie dom, mebli, farb, a także dziesiątek różnych pozwoleń na budowę, które będziemy musieli załatwić w urzędzie naszego miasta lub gminy.

Do kosztów zarówno finansowych jak i czasowych należy również doliczyć doprowadzenie do naszego nowego domu wody, prądu i gazu. Są to nierzadko spore sumy, dlatego trzeba brać je pod uwagę już w pierwszym etapie planowania budżetu na budowę.

Szczególnie drogie jest przyłącze wody dzięki któremu doprowadzimy wodę do naszej posesji.

Jak wykonać takie przyłącze wody krok po kroku?

Na początku będziemy musieli ustalić czy tego typu przyłącze jest w ogóle możliwe i legalne na działce budowlanej, którą posiadamy. Żeby się tego dowiedzieć, będziemy musieli złożyć odpowiedni wniosek do zakładu wodociągowego. Wówczas zakład za odpowiednią opłatą sprawdzi warunki techniczne naszej działki.

Następnym krokiem jest uzyskanie projektu dla przyłącza. Wykona nam go każdy architekt posiadający odpowiednie uprawnienia.

Kiedy będziemy posiadali już projekt, możemy wówczas złożyć wniosek do urzędu w którym wyrazimy zamiar rozpoczęcia budowy takiego przyłącza.