Pogotowie Hydrauliczne

Każdy z nas posiada łazienkę. Czasem jedną, czasem dwie lub nawet więcej jeżeli mieszkamy w dużym domu lub willi.

Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu musiała zdarzyć się również jakaś awaria hydrauliczna lub sanitarna w naszej łazience, kuchni czy też jakimkolwiek innym pomieszczeniu z dostępem do wody. Wbrew pozorom usterką hydrauliczną niekoniecznie musi być coś co wydarzyło się w łazience lub kuchni. Do tego typu usterki może dojść jeszcze chociażby w salonie czy przedpokoju w którym znajduje się kaloryfer (w końcu urządzenie to jest podpięte na stałe do wody) czy też w piwnicy w której bardzo często na widoku znajdują się różnego rodzaju rury i uszczelki.

Co zrobić kiedy dojdzie do takiej awarii? Na początku warto przeprowadzić szybką diagnozę i analizę tego co naprawdę się stało, ponieważ w dziewięciu na dziesięć przypadków wzywanie specjalistycznej pomocy będzie niepotrzebne i jedyne co dzięki temu osiągniemy, to spore koszty, które przyjdzie nam zapłacić za szybkie wezwanie specjalisty.

Jeżeli wiemy, że usterka polega na przykład jedynie na lekko przeciekającej rurze, to tego typu awarię możemy dość szybko naprawić przy pomocy odpowiedniej pasty. Jedyne co będziemy musieli zrobić, to pojechać po taką pastę do sklepu z urządzeniami sanitarnymi, a także zakręcić dostęp wody.

Jeżeli jednak usterka jest poważniejsza i nie wiemy jak ją naprawić, to konieczne będzie pogotowie hydrauliczne po które będziemy musieli zadzwonić. Pogotowie takie nie ma jednego numeru – w każdej miejscowości działa inne pogotowie i posiada osobny numer.