Nietrudno się domyślić, że przygotowanie i podanie posiłków jest tym, co najbardziej przesądza o sukcesie danej restauracji. Co prawda, z poziomu sali jadalnej klient nie jest w stanie dostrzec w jaki sposób jest tworzone danie, jednak wszystko wychodzi na jaw wówczas, gdy już zasmakuje w zamówionym posiłku. Potrawy przygotowane byle jak, na marnym sprzęcie i bez troski o zachowanie najwyższej jakości gastronomicznej profesji będą zwyczajnie niesmaczne. Jeśli dojdzie do tego kiepska prezentacja zamówienia przed klientem – przed takim restauratorem wisi realna wizja bankructwa. Należy pamiętać, że gotowanie to sztuka, a jej tworzenie jest nie mniej ważne niż odpowiedni sposób podania posiłku.

Wszystko ma swój początek na specjalnym, kuchennym stole roboczym. To właśnie na nim odbywają się zabiegi skomplikowane i precyzyjne, niczym operacje na otwartym sercu. Od sprawnego działania kucharza i tego, czy odda pracy całe swoje serce, zależy tyle samo co w przypadku chirurga. Obydwaj muszą się zaangażować na tyle mocno, aby ostateczny efekt ich starań był dziełem sztuki: kulinarnej i medycznej.

Dlatego właśnie dla kucharza tak ważne jest otoczenie pracy. Podobnie jak chirurg potrzebuje porządnego stołu operacyjnego, tak samo mistrz kuchni nie może pracować bez profesjonalnego stołu roboczego. Tylko taki sprzęt gastronomiczny pozwoli mu przygotować posiłki w najlepszy możliwy sposób. Obszerna powierzchnia blatu umożliwi swobodne rozplanowanie pracy: w innym miejscu znajdą się pojemniki ze składnikami, obok staną urządzenia gastronomiczne, a na specjalnej półce pod nim można przechować sprzęty, które aktualnie nie są potrzebne. Wobec tak znacznej ilości miejsca, stale„pod ręką” może być opiekacz, smażalnik lub naleśnikarka. Dzięki temu, że stół roboczy został wykonany ze stali nierdzewnej, można przygotowywać na nim posiłki bez obaw o kontakt z bakteriami i innymi zanieczyszczeniami – przecież higiena jest tak samo istotna jak w przypadku działań chirurga. Gładka powierzchnia, jaką posiada stół roboczy sprawia, że codzienna konserwacja nie wymaga szorowania, tym łatwiejsza staje się praca kucharza.

Wówczas, gdy dzieło sztuki kulinarnej jest już gotowe do tego, aby opuścić progi kuchni – nadal należy mu się specjalne traktowanie. W tym momencie do gry wchodzi wózek kelnerski. Ten specjalistyczny sprzęt gastronomiczny pozwala nie tylko na sprawne przetransportowanie posiłku na trasie: kuchnia – sala jadalna. Dzięki swojemu ascetycznemu, acz eleganckiemu wyglądowi zapewnionemu poprzez użycie stali nierdzewnej sprawia, że nawet najzwyklejszy posiłek nabiera wymiaru królewskiej uczty. Przemysł gastronomiczny już dawno odkrył, że to od odpowiedniego zaprezentowania dania przed klientami zależy najwięcej. Uczta rozpoczyna się więc jeszcze przed właściwym posiłkiem – w pierwszej kolejności rozkoszują się oczy, dopiero później – kubki smakowe.

Tak prosty, ale elegancki i funkcjonalny sprzęt gastronomiczny jak wózek kelnerski pozwala zapewnić wygodny transport, znacznie podnosi też rangę danego lokalu w oczach klienta.