Kiedy po zakończeniu drugiej wojny światowej okazało się, że w wyniku działań wojennych brakuje po prostu wystarczającej ilości lokali mieszkalnych dla ludności podjęto próby naprawienia tej sytuacji. Niestety kolejne pięciolatki nie przynosiły spodziewanych rezultatów i zdecydowano poszukać rozwiązania pozwalającego budować stosunkowo tanio, szybko i efektywnie czyli dostarczając dużą ilości mieszkań. Rozwiązaniem tym były bloki mieszkalne budowane w technologii tak zwanej „wielkiej płyty”. Cechą charakterystyczną tego sposobu budowania było budowanie bloków z prefabrykatów przygotowywanych w tak zwanych „fabrykach domów”. Technologia ta okazała się być bardzo obiecująca i w całym kraju zaczęły powstawać całe osiedla mieszkaniowe wykonane przy użyciu tej technologi. W późniejszym czasie zyskały one nazwę mająca raczej negatywny wydźwięk czyli „blokowiska”. Stało się tak ze względu na wiele wad jakie posiadały bloki oraz dużego ich nagromadzenia na ograniczonym obszarze co z kolei maiło negatywny wpływ na warunki życia na tych osiedlach mieszkaniowych.
Geneza powstania blokowisk
Losowe artykuły:
Zwrot kosztów za przyłącze wodociągowe
Przyłącze wodociągowe - zwrot kosztów
Nabywając działkę budowlaną na własność trzeba liczyć się z pewnymi obowiązkami, które są niezbędne do tego, aby nieruchomość mogła w pełni spełniać swoją funkcję i aby można było na niej pobudować dom. Również właściciele działek, dotąd rolnych mogą ubiegać się o ustanowienie dla nich warunków...
Koszt przyłącza wody
Przyłącze wody
Zanim wykonamy przyłącze wody do naszego domu musimy przebrnąć przez formalności, które często pochłaniają dużo czasu.
Zasady obowiązujące przy połączeniu sieci wodociągowej określone są w decyzji o warunkach zabudowy, o miejscu w którym wpięte zostanie przyłącze oraz zakresie rozbudowy sieci decyduje zakład wodociągowy.
Aby dostać warunki techniczne trzeba złożyć wniosek...